Wizja firmy

Comfort Heat jest nie tylko firmą konkurencyjną, ale również niezawodnym partnerem, dostawcą i serwisem w jednym. Świadczy usługi w zakresie zintegrowanych systemów grzewczych do konstrukcji domowych i budynków przemysłowych.

Firma Comfort Heat została założona w 1994 roku jako przedsiębiorstwo DEVI Comfort Heat i rozwinęło się m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Czechach, Słowacji, Rosji i Litwie. W 2003 roku DEVI Comfort Heat zostało wykupione przez zarząd i uniezależniło się pod nazwą Comfort Heat UAB. Od 2007 roku firma zarejestrowana już jako Comfort Heat rozpoczęła produkcję markowych towarów: kabli grzejnych, mat grzejnych, kabli samoregulujących, termostatów i czujników. Dystrybucja marki odbywa się w takich krajach, jak Litwa, Rosja, kraje bałtyckie, Finlandia, a od 2011 roku w Polsce. Produkty Comfort Heat są przeznaczone do:

  • instalacji wewnętrznych - elektryczne ogrzewanie podłogowe (podstawowe lub uzupełniające)
  • instalacji zewnętrznych - system topienia śniegu i lodu do dachów i rynien, system przeciwoblodzeniowy podjazdów, system przeciwzamarzaniowy do rur.

Projekty Comfort Heat

Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, Litwa

 

Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, Litwa

Pałac Wielkich Książąt Litewskich został zbudowany w XV wieku w Wilnie was built in the 15th century in Vilnius dla władców Wielkiego Księstwa Litewskiegi. Pałac był zburzony w 1801 roku, a poźniej w tym samym miejscu powstała jego rekonstrukcja.

Dla zapewnienia całkowitej ochrony dla odwiedzających i turystów w okresie zimowych system przeciwoblodzeniowy Comfort Heat zainstalowano w wewnętrznym dziedzińcu Zamku Królewskiego.

W skład instalacji do topienia śniegu i lodu Comfort Heat wchodzą62 maty grzejne CFTAV-280 i 2 termoastaty ETO2 4550 z 4 czujnikami gruntowymi ETOG. Mata grzejna jest umieszczona w podłożu betonowym.

Informacje dla nadzorującego projektem: Comfort Heat dostarcza kompletny system topienia śniegu i lodu zawierający maty grzejne CFTAV-280 i termostaty ETO2 4550.

Instalacja mat grzejnych została wykonana bardzo efektywnie i profesjonalnie. Montaż systemu topienia śniegu i lodu Comfort Heat odbył się bardzo sprawnie i w krótkim czasie. Częściowo wyremontowany zamek został otwarty 6 lipca 2009r.The

Dane techniczne
Kontrahent/klient UAB "VEKADA", Panevėžys
Miejsce Pałac Wielkich Książąt Litewskich na Litwie
Nawierzchnia 2 cm warstwy betonowej i 6 cm warstwy kamieni
Powierzchnia ogrzewana 1002 m²
System ogrzewania maty grzejne
Typ maty grzejnej CFTAV-280
Termostat ETO2 4550
Moc dla 1 m² 280 W/m²
Całkowita moc wyjściowa 280,56 kW
Rok instalacji 2009

Wnioski końcowe Comfort Heat: Polecamy się do instalacji przy tego typu projektach. System topienia śniegu i lodu zapewnia bezpieczeństwo i możliwość zwiedzania przez cały rok.

Wiadukt dla pieszych nad torami w Kłajpedzie, Litwa

 

Wiadukt dla pieszych nad torami w Kłajpedzie, Litwa

Nowy wiadukt dla pieszych w Kłajpedzie jest najdłuższym i największym wiaduktem nad torami na Litwie. Długość mostu przekracza 300 metrów, a jego szerokość wynosi 3,5m. Głównym celem jest zapewnienie pieszym bezpieczneggo poruszania się po wiadukcie podczas zimy.

System topienia śniegu i lodu Comfort Heat doskonale pasuje do tego rodzaju projektu, ponieważ jest skutecznym środkiem zapobiegającym tworzeniu się śliskiej, a tym samym niebezpiecznej powierzchni. System jest w pełni zautomatyzowany, załącza i wyłącza ogrzewanie w odpowiednim czasie.

System topienia śniegu i lodu Comfort Heat zastosowany w projekcie składa się z 71 mat grzejnych CFSAV-280 i 2 termostatów ETO2 4550 z 4 czujnikami gruntowymi ETOG. Maty grzejne sa ułożone w warstwie betonowej.System Comfort Heat jest sterowany za pomocą termostatów wyposażonych w czujniki gruntowe, dzięki czemu zapewnia minimalną konsumpcję energii przy optymalnej wydajności.

Wiadukt dla pieszych nad torami w Kłajpedzie, Litwa

Informacje dla nadzorującego projektem: Firma Comfort Heat dotrzymała wszelkich obietnic związanych z dostarczeniem kompletnego systemu topienia śniegu i lodu składającego się z mat grzejnych CFSAV-280 i termostatów ETO2 4550 w ustalonym terminie.

Instalacja mat grzejnych została wykonana bardzo efektywnie i profesjonalnie. Maty grzejne idealnie nadają się do szybkiego i łatwego montażu. Wiadukt dla pieszych w Kłapedzie został otwarty 10. Lipca 2010 roku, więc dokładne informacje dotyczące projektu nie są już dostępne.

Dane techniczne
Kontrahent/klient UAB "Hidrostatyba", Gargždai
Miejsce Wiadukt dla pieszych nad torami w Kłajpedzie
Nawierzchnia 7-8 cm warstwy betonowej
Powierzchnia ogrzewana 896 m²
System ogrzewania maty grzejne
Typ maty grzejnej CFSAV-280
Termostat ETO2 4550
Moc dla 1 m² 280 W/m²
Całkowita moc wyjściowa 251 kW
Rok instalacji 2009-2010

Wnioski końcowe Comfort Heat: Polecamy się do instalacji przy tego typu projektach. System jest dedykowany do instalacji zapewniających bezpieczeństwo dla mieszkańców i turystów podczas spaceru w porze zimowej oraz pozwala zredukować ryzyko uszkodzeń i dyskomfortu spowodowanego śliską oblodzoną powierzchnią.

Apartamentowiec w Gandrališkės

 

Apartamentowiec w Gandrališkės

Gandrališkės jest jednym z nowo wybudowanych osiedli w Kłajpedzie, znajdujący się w zachodniej części Litwy, w miejscu gdzie Mierzeja Kuronska styka się z Bałtykiem.Nowy apartamentowiec posiada wspaniały widok na morze Bałtyckie.

System ogrzewania podłogowego Comfort Heat jest zainstalowany w łazienkach i kuchniach nowego budynku. Elastyczny system jest uzupełnieniem ogrzewania głównego i zapewnia najwyższy komfort ciepła w apartamentach. Przy najwyższym komforcie ciepła aż od stóp, system zapewnia minimalną komsumpcje energii elektrycznej.

System ogrzewania podłogowego Comfort Heat zastosowany w projekcie składa się z 112 mat grzejnych CTAE-160 w położonych w łazienkach, 106 kabli grzejnych CTAV-18 ułożonych w kuchniach oraz 218 termostatów C501 z czujnikami podłogowymi.

Informacja dla nadzorującego projektem: Bardzo cienki (3,6 - 4,8 mm) przewód podwójny kabla grzejnego CTAV-18 i unikatowe samoprzylepne maty grzejneCTAE-160 zostały zainstalowane w bardzo szybki i prosty sposób w pomieszczeniach łazienkowych i kuchennych. Maty i kable grzejne zapewniają najwyższe poczucie komfortu ciepła w pomieszczeniu dzięki utrzymaniu stałej temperatury podłogi.

Dane techniczne
Kontrahent/klient UAB "Plienas", Palanga
Miejsce Apartmentowiec w Gandrališkės
Nawierzchnia płytki podłogowe
Powierzchnia ogrzewana 1,5 - 4 m²
System ogrzewania maty i kable grzejne
Typ maty grzejnej CTAE-160
Typ kabla grzejnego CCTAV-18
Termostat C501
Moc dla 1 m² 100-160 W/m²
Całkowita moc wyjściowa 69 kW
Rok instalacji 2008-2009

Wnioski końcowe Comfort Heat: System ogrzewania podłogowego zapewnia wysoki komfort ciepła w każdym domu.Polecamy tego typu instalacje w każdym domu, biurze, pracowni bądź halach sportowych. System ogrzewania podłogowego Comfort Heat zapewnia minimalną konsumpcję energii przy optymalnej wydajności.