Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe Comfort Heat można zainstalować praktycznie w każdej łazience. Elastyczność tego systemu sprawia, że zauważalnie zwiększa się komfort i wygoda wewnątrz pomieszczenia.

mata-grzejna-cate-80

Dzięki umieszczeniu ogrzewania pod płytkami podłogi poczujesz zdrowe ciepło wokół Twych stóp, które powoli unosząc się ogrzewa całe Twoje ciało i daje uczucie pełnego komfortu na wysokości głowy.

W skład systemu łazienkowego ogrzewania podłogowego Comfort Heat wchodzą maty grzejne CTAE-160, CTAE-100 i termostat C510T.

Instalacja maty grzejnej Comfort Heat jest szybka i łatwa w wykonaniu, ponieważ jest zbudowana samoprzylepnego podwójnego przewodu o grubości zaledwie 3,8 mm. Taki system umożliwia równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu (pomijając strefy zimne). Maty grzejne są tak cienkie, że ich instalacja w warstwie kleju pod płytkami prawie nie wpłynie na poziom odłogi, jedynie niezauważalnie ją podwyższy. Maty grzejne Comfort Heat mają szerokość 0,5 m i są dostępne w różnych długościach.

Rozkład maty grzejnej w łazience Rozkład maty grzejnej w łazience

Termostaty programowalne nowej generacji C510T są dedykowane do ogrzewania pomieszczenia, co pozwala na bardzo szybką i precyzyjna regulację temperatury. Urządzenia są przystosowane do montażu na ścianie i wyposażone w podłogowy czujnik temperatury oraz programator czasowy. Elektroniczny termostat C510T posiada wbudowany zegar sterujący, by zapewnić największy komfort ogrzewania przy zużyciu jak najmniejszej ilości energii. Termostat można zaprogramować do automatycznego włączania ogrzewania w różne dni tygodnia. Jest to możliwe dzięki ustawieniu 4 zdarzeń dla każdego dnia, z czego każde ma inną zadaną wartość temperatury. Do większości instalacji dopasowany jest program domyślny, który jest obsługiwany przez termostat do momentu wgrania nowego programu tygodnia, dzięki czemu urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Termostat C510T został wyposażony w funkcję adaptacyjną, która automatycznie zmienia czas załączenia ogrzewania w taki sposób, aby o wybranej przez użytkownika porze, została osiągnięta zadana temperatura. Funkcja może być regulowana przez cały rok, w zależności od warunków w pomieszczeniu.

Ciepło pochodzące z podłogi jest rozpraszane równomiernie po całym pomieszczeniu, co daje poczucie wysokiego komfortu i wygody. Dodatkowo, szybka reakcja systemu na zmiany zapewnia idealną temperaturę w łazience przez cały czas. Co więcej, łazienka zawsze pozostaje sucha, ciepła i przytulna.

Unikalna mata grzejna - CTAE-160 - jest samoprzylepna, dzięki czemu nadaje się do łatwej i szybkiej instalacji na podłodze (patrz. Rys.1). Matę grzejną należy rozkładać od jednej ściany w kierunku ściany przeciwnej, a następnie, po przecięciu siatki, rozkładać ją równolegle w kierunku odwrotnym (przy przecinaniu nie można uszkodzić czedrwonego przewodu!). Ten proces należy kontynuować, aż do pokrycia całej powierzchni ogrzewanej.

Rozkład maty grzejnej w łazience

  • Należy zmierzyć całą powierzchnię ogrzewanej podłogi (m2). Obszar zajmowany przez szafki, wanny, toalety należy odjąć od łącznej powierzchni pomieszczenia. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej długości maty, ponieważ nie może ona ulec późniejszemu skróceniu. Rozmiar maty grzejnej zawsze musi być trochę większy niż obszar ogrzewanej powierzchni (m2).
  • Następnie należy wykonać wyżłobienie (10x10mm) w podłodze i ścianie w miejscu, gdzie poprowadzona zostanie rurka ochronna czujnika. Większa średnica rurki ułatwi późniejsze wprowadzenie czujnika. Rurka ochronna powinna zostać zaplombowana w celu uniknięcia dostania się betonu do środka.
  • Przed instalacją maty grzejnej należy upewnić się się czy podłoga jest oczyszczona (z ostrych obiektów) i sucha. Powierzchnia może zostać również uprzednio zagruntowana.
  • Matę grzejną należy rozkładać od jednej ściany w kierunku ściany przeciwnej, a następnie, po przecięciu siatki, rozkładać ją równolegle w kierunku odwrotnym (NIE MOŻNA uszkodzić czerwonego przewodu!). Ten proces należy kontynuować, aż do pokrycia całej powierzchni ogrzewanej.
  • Istnieją 2 sposoby na ułożenie płytek podłogowych na powierzchni maty grzejnej. Jeden sposób polega na rozłożeniu warstwy elastycznego kleju do płytek. Drugi polega na rozprowadzeniu zalewki samopoziomującej i pozostawieniu jej aż do wyschnięcia przed ułożeniem płytek. Następnie należy wyłożyć podłogę płytkami. Można również rozłożyć klej i układać płytki podłogowe jednocześnie. Następnie zafugować płytki i pozostawić podłogę aż do wyschnięcia. Ogrzewanie może zostać załączone dopiero po 2 tygodniach od montażu podłogi.