Ogrzewanie rur

System ogrzewania Comfort Heat gwarantuje ochronę rur przed zamarzaniem i usprawnia ich działanie podczas skoków temperatury i zmian warunków pogodowych.

ogrzewanie rur

System ogrzewania rur Comfort Heat ma na celu:

  • - ochronę rur przed zamarzaniem,
  • - utrzymanie wymaganej temperatury w rurach przemysłowych.

System ogrzewania może być zainstalowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz instalacji rurociągów, które nie mogą zostać uszkodzone, a transportowane przez nie ciecze nie mogą zamarznąć. Ciągła ochrona przed zamarzaniem pozwala utrzymać stały przepływ cieczy oraz podtrzymać odpowiednią temperaturę w rurach z goracą wodą lub lepkimi płynami.

System ogrzewania Comfort Heat może być zainstalowany na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie rury. Może być również stosowany do rur w pomieszczeniu/na zewnątrz lub do rur umiejscowionych nad/pod ziemią.
System do ogrzewania rur składa się z kabli samoregulujących, termostatu C300 i aksesoriów do montażu.Zastosowanie termostatów Comfort Heat wraz z czujnikami gwarantuje optymalne zużycie energii.

Asortyment produktów

W zależności od rodzaju i średnicy rur w ofercie znajdują się następujace kable samoregulujące FSM2-11, FSM2-17,FSLe2-17, FSLe2-23. Kable samoregulujące są sterowane za pomocą elektronicznych termostatóww taki sposób, aby ogrzewanie było włączane, kiedy jest ono niezbędne.

Ochrona rur przed zamarzaniem

Okres zimowy jest bardzo niebezpieczny dla delikatnych, choć zaizolowanych rur. Niska temperatura sprawia, że mogą one zamarznąć lub zostać uszkodzone przez lód.

Jak często musimy się denerwować na brak wody spowodowany zamarzaniem rur? Co więcej, możemy znaleźć się w jeszcze gorszej sytuacji, kiedy to z uszkodzonej lodem rury zaczyna wyciekać woda. Dlatego też bardzo ważna jest zarówno odpowiednia izolacja rur, jak ukrycie ich przed zamarzaniem głęboko pod ziemią. Jednak zdarza się, że umieszczenie rur pod ziemią staje się niemożliwe.

Ogrzewanie rur Comfort Heat skutecznie rozwiązuje także wiele innych problemów. System ogrzewania rur ma swoje zastosowanie również w systemach rurociągów przeciwpożarowych sanitarnych, w których zapobiega zamarzaniu i uszkodzeniom przez lód, a także jest wykorzystywany przy rurach przemysłowych do podtrzymywania odpowiedniej temperatury transportowanej wody. Utrzymanie stałej temperatury eliminuje problem kondensacji i zastygania lepkich cieczy w rurach przemysłowych.

Takie optymalne warunki ciepła w rurach mogą być utrzymane przy zachowaniu minimalnej konsumpcji energii. Koszty instalacji i obsługi są stosunkowo małe w porównaniu do korzyści czerpanych z zastosowania systemu ogrzewania Comfort Heat.