System ogrzewania podłogowego

W swojej ofercie Comfort Heat posiada kompletne systemy grzewcze, składające się z kabli grzejnych, mat grzejnych, termostatów oraz akcesoriów.

system-ogrzewania-podlogowego

System elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort Heat zapewnia efektywne ogrzewanie pokojowe zarówno w domu, biurze, fabryce, halach sportowych, jak i wszędzie tam gdzie potrzebne jest komfortowe ciepło.

Ogrzewanie podłogowe może być zainstalowane zarówno jako główny, jak i dodatkowy system ogrzewania. Do sterowania takim systemem została opracowana szeroka gama termostatów elektronicznych. Termostaty są wyposażone w czujniki podłogowe lub(i) czujniki temperatury powietrza, dzięki czemu mogą sterować całym bądź tylko dodatkowym systemem ogrzewania. Czujniki temperatury powietrza stosowane są w przypadku, gdy dany system grzewczy funkcjonuje jako główne i jedyne źródło ogrzewania pomieszczenia. Czujniki podłogowe są umieszczane w podłodze jako element ogrzewania uzupełniającego, aby utrzymać odpowiednią temperaturę podłogi. Wybierając odpowiednio dopasowany termostat można osiągnąć nie tylko komfort ciepła, ale również zaoszczędzić.
Termostat C510T firmy Comfort Heat posiada funkcje programowania w trybie 5 dni + weekend lub dla każdego dnia indywidualnie.

Rozkład ciepła

Wydajne ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu kabli grzejnych Comfort Heat
system-ogrzewania-podlogowego2

System elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort Heat zmniejsza średnią temperaturę pomieszczenia o 2-3° C. Ciepło jest równomiernie rozłożone na podłodze i powoli przemieszcza się do góry, dzięki czemu osiągnięte jest maksymalne poczucie komfortu.

Tradycyjne ogrzewanie z grzejnikami
system-ogrzewania-podlogowego3

Ciepło ze zwykłych grzejników przemieszcza sięna wysokość głowy, po czym pnie się w górę aż do sufitu, gdzie pozostaje aż do ochłodzenia.Następnie ochłodzone powietrze obniża się do poziomu stóp. Taki proces powoduje efekt zimnej podłogi.

Niskie koszty instalacji

Zastosowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort Heat przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Poprzez dystrybucję ciepła od podłogi i precyzyjną regulację ogrzewania średnia temperatura pomieszczenia może zostać zredukowana o 2-3°C względem tradycyjnego systemu ogrzewania, w którym nie jest zapewniony najwyższy komfort. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ zmniejsza straty energii nawet o 10-20% !, co jest również korzystne dla środowiska.
Koszty instalacji ogrzewania podłogowego Comfort Heat są znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego systemu ogrzewania. System ogrzewania Comfort Heat daje większe możliwości dla użytkownika.

Elastyczność systemu

system-ogrzewania-podlogowego

System elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort Heat zapewnia efektywne ogrzewanie pokojowe zarówno w domu, biurze, fabryce, halach sportowych, jak i wszędzie tam gdzie potrzebne jest komfortowe ciepło. Szczególnie ważną cechą tego systemu jest możliwość jego instalacji w podłodze każdego rodzaju, tj. podłodze betonowej, drewnianej (parkiety i panele podłogowe laminowane) bądź też w podłodze odnowionej. Przy montażu systemu Comfort Heat należy przestrzegać zasad prawidłowej instalacji oraz upewnić się, że temperatura podłogi zawsze będzie odpowiadała zaleceniom jej producenta. Jeżeli wysokość podłogi nie ma większego znaczenia, zaleca się instalację kabli grzejnych. Tak jest w przypadku, gdy montowana jest nowa podłoga w miejscu, gdzie została usunięta stara. Grubość maty grzejnej wraz z płytkami podłogowymi wynosi zaledwie 8-10cm !
Firma Comfort Heat posiada szeroki wybór termostatów elektronicznych sterujących systemem ogrzewania. Termostaty pozwalają precyzyjnie i szybko regulować temperaturę pomieszczenia. Dzięki czemu zastosowanie odpowiednio dobranego regulatora zapewnia komfort oraz zmniejsza koszty ogrzewania.

Niewidzialne źródło ciepła

System elektrycznego ogrzewania Comfort Heat jest niewidoczny. Umiejscowienie ogrzewania pod podłogą daje nowe możliwości wyposażenia i aranżacji wnętrz, a problem wystających grzejników nie musi być już więcej brany pod uwagę. 

Krótki czas reakcji a oszczędność

Ponieważ system mat lub kabli grzejnych jest osadzony tuż pod podłogą, po podkręceniu temperatury nastąpi szybko odczuwalna zmiana ciepła tuż pod stopami. Krótki czas reakcji to nie tylko precyzyjna regulacja temperatury, ale również oszczędność systemu ogrzewania.

Duża trwałość i brak potrzeby konserwacji

System ogrzewania Comfort Heat odznacza się bardzo dużą trwałością. W praktyce, kable i maty grzejne mogą być używane tak długo, jak dom, w którym zostały zainstalowane - a przy tym nie wymagają żadnej konserwacji! Comfort Heat to najwyższa jakość produktów z wieloletnią gwarancją, aż do 10 lat.