System przeciwoblodzeniowy dachu i rynien

Ochronę przed oblodzeniem dachów i rynien zapewnia system topienia śniegu i lodu Comfort Heat. Zabezpiecza on dachy, rynny i rury spustowe przed zamarzaniem i zaśnieżeniem przez całą zimę.

Ostre zwisające sople, rozrywanie przez lód o ciężkie zwały śniegu…

System przeciwoblodzeniowy dachu i rynien

Stare budynki są często ofiarami lodu i śniegu, które niszczą fasady, dachy czy rynny. Dachy takich budynków są zazwyczaj słabo izolowanelub mają niedostosowaną konstrukcję. To wszystko powoduje, że woda dostaje się do wnętrza budynku, a uszkodzenie budynku podczas okresu zimowego staje się nieuniknione. Natomiast w przypadku budynków przemysłowych - duży płaski dach musi unieść masę śniegu i lodu przez całą zimę.
System topienia śniegu i lodu Comfort Heat rozwiązuje wszystkie problemy tego typu sprawiając, że budynki są zabezpieczone przed wszelkim śniegiem i lodem. System ogrzewania przeznaczony do instalacji na dachu składa się z kabli grzejnych, termostatów oraz akcesoriów do montażu. Instalacja systemu może zostać wykonana na każdym rodzaju dachu (metalowy, bitumiczny, płytki dachowe) jak również innych elementach dachowych (rynny, rury spustowe itp.).

Pewna inwestycja

System przeciwoblodzeniowy dachu i rynien

System topienia śniegu i lodu Comfort Heat jest dobrą inwestycją w bezpieczeństwo i trwałość. Podczas, gdy słońce ogrzewa dach, topniejący śnieg spływa w doliny dachowe, do rynien i rur spustowych, gdzie zamarza i zamienia się w lód. W ten sposób odpływ wody zostaje zablokowany. W rezultacie elementy dachu są niszczone przez zaległy w nich lód, a ostre zwisające sople są bardzo niebezpieczne dla pieszych i samochodów. Uszkodzenia stają się nieuniknione, gdy nadciąga zima. System topienia śniegu i lodu jest również dobra inwestycją pod względem finansowym, ponieważ wymiana uszkodzonych rynien, dachu czy fasad dachowych jest bardzo droga.